A szőlő permetezése borsó nagyságú bogyókig
A szőlő BIO növényvédelme
A szőlő permetezése borsó nagyságú bogyókig
A szőlő BIO növényvédelme
A szőlő sziromhullásától - borsó nagyságú szemekig (BBCH 70) szükséges védekezni a perenoszpóra, és a lisztharmat ellen is. A tartósan csapadékos időjárás igencsak kedvez a peronoszpórának és csak a rendszeres megelőző védekezéssel kerülhető el a szőlőfürtök és a levelek károsodása.
Mindazon által, koránt sem mindegy, hogy mivel, mikor és hogyan permetez! Számunkra fontos szempont, hogy minél kevesebb mérget, és minél több természetes (biogazdálkodásban engedélyezett) készítményt használjunk és a gyümölcsben, valamint a növényekben ne halmozódjanak fel vegyszermaradványok, és azt ne fogyasszuk el a gyümölcsökkel együtt, és ne adjunk a gyermekeinknek sem olyan gyümölcsöt, mely vegyszermaradványokat tartalmaz. Ezért köteleződtünk el a vegyszermentes BIO készítmények alkalmazása mellett különös tekintettel arra, hogy lehetőség szerint a használt készítmények Munkaegészségügyi- és az Élelmezés-egészségügyi várakozási ideje 0 nap legyen.
A szőlő sziromhullásától - borsó nagyságú szemekig (BBCH 70) terjedő fejlődési szakaszában tehát a köverkező készírményeket javasoljuk kijuttatásra:
- Lecithin (Lisztharmat ellen - szójaolaj kivonat, 0,5 liter / 100 liter vízhez)
- Myr Ca (Ismétlő kalcium bevitel, sejtfal erősítés, ellenállóképesség növelés. Kalciummal virágzás előtt és után kell feltölteni a növényi sejteket 0,3 liter / 100 liter vízhez)
- Scudo (Perenoszpóra és orbánc ellen, 0,3 liter / 100 liter vízhez)
- Ferrumoil (Lisztharmat és szívogatók ellen. Leutoljára kell a keverékhez adni, 0,4 liter / 100 liter vízhez)
A BBCH-ról
(Biologische Bundesanstalt, Bundessortenamt und CHemische Industrie)
A korszerű növénytermesztés és növényvédelem ma már nem nélkülözheti a növények fejlődési állapotainak kézenfekvő és világos leírását. A növekvő hozamokat megcélzó agrotechnikai műveletek és növényvédelmi technológiák egyre pontosabb időzítést követelnek meg. Ezek egyértelműen szoros kapcsolatban állnak a növények fenológiai stádiumával, melyek
leírására számos tudományos ábrázolás létezik. A fejlettségi állapotokat különböző kódokkal (betűvel, számmal vagy ezek kombinációjával) jelölik.
A legelterjedtebb skála a növények fenológiai fejlődési szakaszainak azonosítására szolgáló BBCH*-skála. Ezt a skálát olyan növényfajok körére fejlesztették ki, ahol az egyes növények hasonló növekedési stádiumai azonos kódot kapnak. A tízes számrendszert használó skála ez alapján a növényfejlődés fő és másodlagos növekedési szakaszára oszlik, így az egyes növények hasonló növekedési stádiumait ugyanazokkal a kódokkal jelölik. Minden kódhoz tartozik egy leírás is, a fontos fejlődési szakaszok pedig rajzokkal vannak ábrázolva. A skála első számjegye a fő növekedési szakaszra, a második számjegy a másodlagos növekedési fázisra vonatkozik.
Forrás: Általános vizsgálati módszertan (A növényvédő szerek és termésnövelő anyagok engedélyezését megalapozó biológiai vizsgálatok módszertani gyűjteménye, Budapest 2004, Kiadó: a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium Növény- és talajvédelmi Főosztálya)
Rólunk mondták
Tisztelt Tündérek!
Nagyon szépen köszönjük a gyümölcsfa csomagot!
A tegnapi nap folyamán átvettük a gondosan, látható szeretettel nevelt előkészített csomagunkat. Azon melegében el is ültettük a Somló hegyen lévő szőlőkben. Bízunk benne hogy kis birtokunk ékei lesznek hosszú éveken keresztül!
További sok sikert kívánunk a munkájukhoz!
Tisztelettel: Bea és Pál
Németh Pál
vásárló
Doba
Kedves Tündérkertészek!
November 12- én megkaptam a csemetét, amit rendeltem. Szeretném elmondani, hogy minden várakozásomat felülmúlta a gondos csomagolás és a gyönyörű csemete. Nagyon szépen köszönöm! További jó munkát kívánok Önöknek!!❤️
Üdvözlettel:
Bertáné Kálovics Zsuzsa
Bertáné Kálovics Zsuzsa
vásárló
Budapest
További kínálatunkból